Korzystacie ze Spotify? Sprawdźcie Waszą tegoroczną aktywność w serwisie

W zeszłym tygodniu Spotify ujawniło, jakiej muzyki słuchano na całym świecie najczęściej w 2015 roku, a teraz otworzyło dostęp interaktywnej strony, gdzie każdy może sprawdzić swoje indywidualne statystyki, oczywiście o ile jest zarejestrowany w serwisie.
By skorzystać z usługi wystarczy odwiedzićspotify.com/2015 oraz zalogować się na swoje konto. Klikając na ikonę trzech poziomych kresek w prawym górnym rogu ekranu, otworzycie menu, które pozwoli na poruszanie się po stronie. Alternatywny sposób stanowi przewijanie scroll’em.
SpotifyDzięki Year in Music możecie przekonać się, po twórczość jakich artystów sięgaliście w 2015 roku. Tak samo jest w przypadku albumów, utworów, a także gatunków muzycznych. Wyniki te możecie porównać do statystyk dowolnego państwa, w którym dostępne jest Spotify, a także – całego świata. Wystarczy, że klikniecie w zakładkę „Świat” znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu.
Skoro mowa o wynikach światowych, warto wspomnieć, że w tym roku najpopularniejszym wykonawcą okazał się Drake. Zaraz za nim znaleźli się: Ed Sheeran, The Weekend, Maroon 5 oraz Kanye West. Najczęściej odtwarzanym albumem jest Beauty Behind The Madness wymienionego wcześniej The Weekend. W przypadku utworów, pozycję tę zajęła piosenka Lean On od Major Lazer.
Polacy najczęściej słuchają Eda Sheerana, Calvina Harrisa, The Weekend, Maroon 5 oraz Rihanny. W naszym kraju najpopularniejszy album to Peace Is The Mission Major Lazer, a utwór, tak jak w przypadku wyników światowych, to Lean On.
SpotifyPrzemieszczając się niżej, przejdziecie do danych liczbowych, a mianowicie – czasu, przez jaki w tym roku słuchaliście muzyki, ilości artystów, a także wszystkich piosenek, które odtworzyliście. Strona może nam także pokazać, jakich artystów uwielbialiście podczas danej pory roku.
SpotifyOstatni dział w menu stanowią „Historie”. Znajdziecie tu informacje na temat kilku ważnych tegorocznych wydarzeń, osiągnięć, osobistości branży muzycznej, a także związane z nimi playlisty. Ostatnia lista utworów, do której przejdziecie dzięki zakładce „Rozpocznij nowy rok z muzyką”, zawiera utwory, które według Spotify mogliście przegapić w 2015 roku.
Oczywiście, wszystkimi danymi możecie podzielić się ze znajomymi, bądź całym światem, udostępniając je na Facebooku lub Twitterze.