Konwerter gier w LG Optimus 3D

Chcąc przyspieszyć proces powstawania nowych, gamingowych tytułów w trójwymiarze, grupa LG Electronics wprowadziła pierwszy w historii konwerter gier 2D na 3D dla smartfonów. Ciekawe rozwiązanie LG, noszące po prostu nazwę 3D Game Converter, pozwoli uruchamiać gry dwuwymiarowe i cieszyć się ich widokiem w trzech wymiarach – oczywiście na urządzeniach obsługujących technologię 3D.
Narzędzie będzie mogło zostać wykorzystane przez deweloperów w celu szybkiego i nieskomplikowanego wyprodukowania trójwymiarowych wersji istniejących gier 2D. Większa oferta ucieszy natomiast konsumentów, którzy będą bardziej zadowoleni z posiadanych urządzeń 3D.
Na jakiej zasadzie działa gamingowy konwerter LG? Rozpoznaje on automatycznie informację o głębii obrazu na podstawie umiejscowienia poszczególnych obiektów. Dzięki temu może stworzyć oddzielną grafikę 2D dla lewego i prawego oka, rozdzielając elementy pierwszo- i drugoplanowe. Dla uzyskania efektownej iluzji trójwymiarowości używa on bardzo cienkiej taśmy, noszącej nazwę Parallax Barrier.
Aktualizacja dla Optimusa 3D, która wprowadzi nowy konwerter, pojawić się ma już w październiku. Do tego czasu LG planuje udostępnić co najmniej 50 gier wspieranych przez tę technologię, a do końca roku ich liczba wzrosnąć ma do 100. Konwertowanie pozostałych tytułów będzie możliwe po naniesieniu niezbędnych poprawek.