Konsola PSP2 z obsługą 3G i ekranem OLED?

Im bliżej premiery danego urządzenia, tym więcej nieoficjalnych informacji pojawia się w sieci na jego temat. I choć nie jest tajemnicą, że większość z przecieków pochodzi bezpośrednio od producentów, to znaczna ich część ostatecznie okazuje się nieprawdziwa. Ciekawe czy podobnie będzie w przypadku obsługi 3G w konsoli PSP2.

A najnowsze przenośne urządzenie dla graczy od Sony ma być nie byle jakie. Japońska gazeta Nikkei donosi, że na jego pokładzie ma się znaleźć 3G. Po co w konsoli obsługa 3G? Dzięki temu będzie można pobierać gry i oprogramowanie z internetu, a także grać online ze znajomymi.

Sprzęt PSP2 ma być wyposażony w 16GB pamięci, którą będzie można rozszerzyć dzięki slotowi kart SD, 1GB RAM (niezły przeskok porównując do 64MB RAM w przypadku pierwszej generacji PSP), WiFi oraz dotykowy ekran OLED.

Kiedy premiera PSP2? Jakostatnio informowaliśmy, najprawdopodobniej konsolę zobaczymy na konferencji Sony w Tokio (pod koniec stycznia), a szerzej zostanie pokazana podczas targów MWC 2011 w Barcelonie (14 – 17 lutego). Wtedy także powinniśmy poznać hybrydę konsoli i smartfonu –PlayStation Phone.