Konkurs Huawei Next Image! Zobaczcie prace zwycięzców

Zwycięzcą tegorocznej edycji prestiżowego konkursu fotografii mobilnej Huawei Next Image został pochodzący z Węgier autor pracy pt. „Art & Leukemia”. Laureat Grand Prix otrzymał 10 000 euro, możliwość udziału w warsztatach fotograficznych z National Geographic we Włoszech i publikację w tym prestiżowym magazynie. Wśród zwycięzców sześciu głównych kategorii znalazł się Polak, Michał „Wes” Wesołek, którego praca pt. „Caught in a beam of light” okazała się najlepszą w kategorii „Good night”.
Amatorzy i profesjonaliści wykonujący zdjęcia smartfonami Huawei, nadesłali w sumie prawie 68 tysięcy fotografii. Najwięcej – prawie 27 tysięcy – zostało zgłoszonych w kategorii „Nature”. Internauci, zaproszeni przez organizatorów do głosowania na ulubione prace, oddali w sumie prawie 1 milion głosów.
Jury, w którego skład weszli: Dominic Bracco, fotograf National Geographic, Tomasz Lazar, laureat World Press Photo, Alex Lambrechts, fotograf Leica, Bobby Anwar uznany duński fotograf, Gal Gadot, hollywoodzka aktorka i ambasadorka serii P20, oraz Wang Yanmin, prezes Huawei CEE&Nordic, oceniali zgłoszone prace biorąc pod uwagę ich wartość artystyczną, jakość oraz unikatowość.
mówi Michał „Wes” Wesołek, zwycięzca kategorii „Good night”.

Oto lista zwycięzców poszczególnych kategorii, wybranych w głosowaniu jury spośród 50 zdjęć z największą liczbą głosów od internautów:

 • Faces – „The rainy day”, autor: costin.mocanu (Rumunia)

Faces – „The rainy day”, autor: costin.mocanu (Rumunia)

 • Good Night – „Caught in a beam of light”, autor: Wes.MW (Polska)

Good Night – „Caught in a beam of light”, autor: Wes.MW (Polska)

 • Hello, Life! – „Solo”, autor: costin.mocanu (Rumunia)

Hello, Life! – „Solo”, autor: costin.mocanu (Rumunia)

 • Check-In – „Sir Archibald“, autor: emiliobgr (Bułgaria)

Check-In – „Sir Archibald“, autor: emiliobgr (Bułgaria)

 • Nature – „untitled”, autor: Віктор (Ukraina)

Nature – „untitled”, autor: Віктор (Ukraina)

 • Storyboard – „Moments from the life of my daughter”, autor: zdenek-dvorak (Czechy)

Storyboard – „Moments from the life of my daughter”, autor: zdenek-dvorak (Czechy)

  Wszystkie zwycięskie prace oraz wszystkie fotografie zgłoszone do tegorocznej edycji Huawei Next Image można zobaczyć na stronie internetowej konkursu: http://campaign.consumer.huawei.com/pl/#  
  Laureat Grand Prix – autor posługujący się nickiem „recapavo” – oprócz nagrody w wysokości 10 000 euro i współpracy z National Geographic, otrzymał ultrabooka Huawei MateBook X.
  Zwycięzcy sześciu głównych kategorii wybrani przez jury – wśród nich Michał „Wes” Wesołek z Polski o nicku Wes.MW – zostali nagrodzeni ultrabookiem MateBook X i możliwością publikacji swoich prac w National Geographic. Każdy z nich otrzymał też nagrodę pieniężną w wysokości 2 000 euro. Za drugie i trzecie miejsce w każdej kategorii laureaci otrzymali odpowiednio smartfony Huawei P20 Pro i P20.

  „Chcemy umożliwić wszystkim miłośnikom fotografii mobilnej robienie najlepszych zdjęć za pomocą naszych smartfonów. Tysiące fotografii, które zostały zgłoszone do tegorocznej edycji Huawei Next Image, zachęcają nas do dalszej pracy nad udoskonalaniem naszych urządzeń i tworzenia nowej generacji kultury wizualnej, wspólnie z miłośnikami fotografii mobilnej z całego świata.” – powiedział Wang Yanmin, prezes Huawei CEE&Nordic.

  „Jestem bardzo szczęśliwy z powodu wygranej. Uwielbiam robić zdjęcia, a takie wyróżnienie dodaje energii do dalszej pracy. Konkursy takie jak Huawei Next Image przyczyniają się do popularyzowania fotografii mobilnej i motywują do odkrywania świata wokół nas. Patrząc na wszystkie zwycięskie zdjęcia, można śmiało powiedzieć, że jakością nie odbiegają od zdjęć tradycyjnych. Sama idea fotografii mobilnej jest świetna, bo wyciąga ludzi z domu i prowokuje do odkrywania piękna w nieoczywistych miejscach.”