Kolejny ThinkPad od Lenovo pojawi się na rynku już w kwietniu

Tym razem Lenovo przekazuje w nasze ręce wysokiej wydajności , 11,6 calowego ultrabooka. Charakterystyczną i wyjątkowo przydatną funkcją Helixa jest innowacyjny system „rip and flip”, który umożliwia wyjęcie dotykowego ekranu ze stacji i podłączenie go odwrotnie (obrót o 180o) do bazy. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy jednocześnie ze sobą laptopa z procesorem Intel Core 3 i wygodny w obsłudze tablet.
ThinkPad Helix jest najlżejszym urządzeniem tego typu na rynku, bowiem waży tylko 935 gramów. Mimo to, może pracować przez 10 godzin bez potrzeby ładowania. Dotykowy, jasny ekran doskonałej jakości High Definition 1080p obsługiwany jest przez dołączony do zestawu rysik, ale także nowy clickpad z aż pięcioma przyciskami.

ThinkPad Helix

Aby łączyć się z Internetem praktycznie wszędzie, Helix wyposażony jest w opcjonalną technologię LTE, która zapewnia duże prędkości łącza. Inną, nową funkcją ultrabooka jest wbudowana technologia NFC, która pozwala na wyjątkowo szybki przesył danych między urządzeniami. Systemem operacyjnym jest oczywiście Windows 8.

Proponowana cena: $1,499 (ok. 4 855 zł).

źródło: engadget.com