Kolejny smartfon Sony – MT27i Pepper

Do sieci wyciekło pierwsze zdjęcie oraz specyfikacja techniczna kolejnego smartfona Sony. Widać wyraźnie, że firma stawia na oryginalne wzornictwo. Nie ma tutaj zbędnych dodatków, proste linie i jak najmniej fizycznych przycisków. Specyfikacja techniczna nie rzuca na kolana, kolejny średniak, ale taka też jest docelowa półka dla tego smartfona.
Sony MT27i Pepper zostanie wyposażony w 2-rdzeniowy procesor o taktowaniu 1 GhZ (nie ujawniono jakiego producenta, ale prawdopodobnie Qualcomma), 512 MB pamięci RAM, wyświetlacz o przekątnej 3,7 i rozdzielczości 480 x 854 pikseli, 5 Mpix aparat, 8 GB wbudowanej pamięci flash, moduł Bluetooth 2.1, WiFi (b/g/n), NFC oraz akumulator o pojemności 1320 mAh. Całością zarządza Android Gingerbead (2.3.7), którego w późniejszym terminie zastąpi Ice Cream Sandwich (będzie dostępna stosowna aktualizacja).

Prawdopodobnie Sony oficjalnie zaprezentuje Peppera w przyszłym tygodniu, według nieoficjalnych informacji do sprzedaży ma trafić na początku kwietnia. Będzie dostępny w kilku wariantach kolorystycznych (mówi się o czterech), a jego cena nie powinna przekroczyć 250 euro.

Źródło: GSMARENA, ameblo.jp