Kolejny smartfon Motoroli

Jeżeli poszukujecie nowego smartfona, to może zainteresuje Was informacja o tym, że Motorola jeszcze w tym miesiącu poszerzy swoją ofertę o kolejny telefon. Nazwa opisywanego modelu brzmi Motorola XT531. Co znajdziemy wewnątrz urządzenia?
Smartfon zostanie wyposażony w procesor taktowany częstotliwością 800 Mhz oraz 512 MB pamięci RAM. XT531 będzie miał średniej wielkości, 3,5-calowy ekran dotykowy LCD, który będzie działał w rozdzielczości 480 x 320 pikseli. Do wykonywania zdjęć posłuży nam 5-megapikselowy aparat z lampą błyskową umieszczony z tyłu urządzenia, natomiast do wideorozmów ze znajomymi kamera VGA znajdująca się z przodu telefonu. Dzięki czytnikowi kart microSD będziemy mogli nie tylko zwiększyć pojemność naszego smartfona nawet o 32 GB, ale także przegrywać pliki między nim, a tabletami czy komputerami. Urządzenie będzie mierzyło jedyne 114 x 62 x 11,95 mm.
Kontakt ze światem umożliwi nam moduł Wi-Fi 802.11 b/g/n. Producent nie zapomniał również o takich gadżetach jak akcelerometr, A-GPS czy e-kompas. Dzięki 3,5-milimetrowemu audio jack’owi będziemy mogli słuchać naszej muzyki oraz radia FM na dowolnych słuchawkach, a nie jedynie sygnowanych logiem Motoroli. Akumulator o pojemności 1540mAh ma zapewnić urządzeniu moc na 8 godzin nieustającej rozmowy lub 28 dni w stanie oczekiwania.
Za całość odpowiedzialny będzie system operacyjny Android 2.3 Gingerbread. Urządzenie zostanie wyposażone także w interfejs Moto Switch, który pozwoli na dowolne przełączanie się między predefiniowanymi konfiguracjami ekranu głównego.
Cena Motorola XT531 jeszcze nie jest znana. Już w tym miesiącu urządzenie pojawi się w Chinach, natomiast do Europy powinno trafić w okolicach jesieni.