Kolejny render Samsunga Galaxy S8 potwierdza nasze doniesienia

Przedwczoraj prezentowaliśmy Wam fotografię nowego Samsunga Galaxy S8, którą w sieci umieścił znany leakster Evan Blass. Pisaliśmy wtedy, że najprawdopodobniej jest ona prawdziwa, bowiem Blass znany jest z publikowania przecieków jedynie ze sprawdzonych źródeł. Nowy render Galaxy S8, który właśnie pojawił się w sieci, potwierdza prawdziwość zdjęcia sprzed dwóch dni.Samsung Galaxy S8 wyglądCzego jeszcze dowiedzieliśmy się przedwczoraj o nowym flagowcu?
Data premiery Samsunga Galaxy S8 została ustalona nie na kwiecień, a na 29 dzień marca. Taka informacja płynie do nas od najbardziej znanego z leaksterów – Evana Blassa, który co jakiś czas raczy nas informacjami, na temat różnych, nie zaprezentowanych jeszcze urządzeń.
Evan Blass za pośrednictwem swojego konta w serwisie społecznościowym Twittera podesłał także zdjęcie, prezentujące ostateczny wygląd urządzenia. Potwierdza ono nasze wczorajsze doniesienia – Samsung Galaxy S8 będzie posiadał złącze audio jack 3.5 mm, co jest doskonałą informacją dla melomanów. Poznaliśmy także szczegóły techniczne nowej linii flagowców. Tak, premierę będą miały dwa różne modele.Samsung Galaxy S8 wyglądSamsung Galaxy S8 sprzedawany będzie w wariantach z 5,8- oraz 6,2-calowym ekranem Super AMOLED, który w obu przypadkach zajmował będzie aż 83% powierzchni przedniego panelu. Ekrany będą wyświetlały obraz w proporcjach 18,5:9, który za sprawą tych oraz innych nowych smartfonów z nowoczesnymi ekranami, będzie miał szansę stać się nowym standardem w branży. Obie wersje urządzenia posiadały będą zaoblony na krawędziach ekran typu „Edge”.
Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, Samsung Galaxy S8 wykorzystywał będzie układ Snapdragon 835, który na niektórych rynkach zastąpiony zostanie autorskim Exynosem. Galaxy S8 będzie 11% wydajniejszy od Galaxy S7, GPU posiadało będzie 23% większą moc obliczeniową, a cały chipset będzie nawet 20% bardziej energooszczędny.
Samsung w urządzeniach ma zastosować baterie o pojemności 3000 i 3500 mAh oraz 4 GB RAMu. Oprócz 64 GB pamięci na dane użytkownicy będą mieli możliwość skorzystania z gniazda kart pamięci micro SD. Nie zabraknie portu USB Typu C.
Smartfony wyposażone zostaną w kamery o rozdzielczości 12 i 8 megapikseli z jasnymi obiektywami f/1.7. Nie zabraknie w nich także skanera tęczówki oka. Czytnik linii papilarnych zostanie przeniesiony na tylny panel obudowy i towarzyszył będzie obiektywowi aparatu. Z przodu nie pojawi się przycisk Home.
Cena Samsunga Galaxy S8 będzie o 100 euro wyższa niż modelu Galaxy S7 i będzie wynosiła odpowiednio 799 euro za model z mniejszym ekranem i 899 euro za model z ekranem o przekątnej 6,2-cala.