Kolejny laptop Samsunga – tym razem 12-calowy

Do sprzedaży, na razie w ramach pre-orderu, trafia kolejny laptop z serii 3. Subnetbooki z przekątną 12,1 cala nie są najpopularniejszym standardem – producenci zwykle celują w 11,6 lub 13,3 cala. Tymczasem nowy sprzęt Samsunga odbiega od specyfikacji do której przyzwyczaili nas twórcy net- i subnetbooków, czyli procesorów typu Intel N450, znikomej ilości pamięci RAM i malutkich dysków twardych.
Koreański producent reklamuje NP350U2B-A01US jako „idealny dla studentów i biznesmenów”. Coś chyba jest na rzeczy, bo przy malutkich wymiarach i wadze rzędu 1,4 kilograma, rzeczywiście łatwo netbooka „upchnąć” w torbie. Pomocna może też być matryca – 12,1 – calowy ekran wyświetlający obraz w jakości 720p jest matowy – więc sprawdzi się nawet przy słońcu świecącym użytkownikowi przez ramię.Sercem urządzenia jest procesor i5 2410M drugiej generacji, taktowany na 2,3 GHz. Wspomaga go przyzwoita ilość RAMu – 4GB i duży, jak na netbooka, dysk twardy – aż 500 GB. Niestety zrezygnowano z dedykowanej karty graficznej, na rzecz zintegrowanej Intel GMA HD. Ale w końcu to urządzenie biznesowe, a nie gamingowy laptop.
W netbooku nie mogło zabraknąć bogatych możliwości komunikacyjnych: Wifi w standardzie n, Bluetooth 3.0 i LAN. Całość uzupełniają: wyjście HDMI i D-sub – to ostatnie jest przydatne zwłaszcza do połączenia z rzutnikiem. Cena w pre-orderze to około 2000 zł. NP350U2B-A01US będą wysłane do klientów już pod koniec tego miesiąca.