Kolejny bloger odpowie za znieważenie Prezydenta RP

Z pewnością wielu z Was kojarzy aferę z blogiem AntyKomor.pl w tle. Jego autor został oskarżony o zniesławienie głowy państwa, lecz w efekcie, kilka dni temu, sprawę umorzono ze względu na niewielką szkodliwość społeczną tego występku. Faktem jednak jest, że przez całe to zamieszanie strona AntyKomor.pl stała się przedmiotem zainteresowań wielu internautów, którzy bez nagłośnienia sprawy zapewne nigdy  nie poznaliby poglądów autora. Teraz przyszła pora na „wypromowanie” kolejnego serwisu.

W serwisie Kontrowersje.net ukazał się niedawno artykuł pt. Polską rządzą dwa ruskie cwele: Tusk i Komorowski! Rzeczywiście, jest kontrowersyjnie i agresywnie. Autor tekstu, 42-letni Piotr W. (pseudonim Matka Kurka) wśród czytelników portalu zyskał już sobie jednak status osoby, która lubi dzielić się swoimi poglądami w sposób ekspresywny. Tylko ostatnio nazwał on Jurka Owsiaka mianem „króla żebraków i łgarzy”.

W odpowiedzi na zarzuty związane z nazwaniem prezydenta „ruskim cwelem”, autor odpowiedział, że redagując swój tekst nie miał w zamyśle nikogo obrazić, a słowo „cwel” odnosi się tutaj do nomenklatury więziennej. W tej sposób chciał ukazać – istniejącą jego zdaniem – pewną hierarchię władz. W dalszej części tekstu opisuje bowiem służalczy charakter kontaktów polskiej dyplomacji wobec władz Rosji, Niemiec, jak i Unii Europejskiej.

Mimo, że tekst ukazał się w kwietniu zeszłego roku, tak niedawno do legnickiego sądu wpłynął akt oskarżenia związany z omawianą sprawą. A oto wypowiedź rzecznika prasowego prezesa Sądu Okręgowego w Legnicy, Jarosława Halikowskiego:

W tekście autor wielokrotnie obraża publicznie głowę państwa, łamiąc przy tym jednocześnie artykuł 135 Kodeksu karnego (paragraf drugi), który mówi wyraźnie, że kto publicznie znieważa prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, ten podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Termin rozprawy nie został ustalony, aczkolwiek ma ona nastąpić szybciej niż później.

W tym miejscu należałoby zwrócić uwagę na fakt, że akt oskarżenia dotyczy złamania tego samego przepisu, co w przypadku osławionego serwisu AntyKomor.pl. Przewiduję więc, że sprawa skończy się z podobnym rezultatem. Jedynym wymiernym efektem będzie opłacenie kosztów sądowych i wypromowanie serwisu Kontrowersje.net, o którym osobiście wcześniej nie słyszałem.

Na koniec załączam dwa linki, którymi być może się zainteresujecie. TUTAJznajdziecie odnośnik do artykułu, którym tak bardzo interesują się nasze władze. PodTYMlinkiem znajdziecie z kolei odpowiedź autora na akt oskarżenia (tytuł: Polską rządzi Matka Kurka i suka-alfa „Rita”. Wysoki sądzie jeśli znieważyłem prezydenta, to Lecha Kaczyńskiego!”).

źródło: gazeta wrocławska, fot. naszemiasto.pl/lodz