Kodak PlayFull Waterproof

Mimo że wakacje już dawno za pasem, producenci sprzętu fotograficznego nie zapominają o swoich klientach nawet na chwilę – Kodak poszerzył właśnie swoją ofertę o nowy model kamery, która powinna zainteresować amatorów nurkowania.
Główną zaletą modelu Kodak PlayFull Waterproof, jak sama nazwa urządzenia na to wskazuje, jest jego odporność na wodę. Nie jest to jednak sprzęt dla profesjonalnych nurków, a raczej dla amatorów, którym zależy na przywiezieniu do domu jak największej ilości ciekawych zdjęć i filmów z wakacji – kamera umożliwia zejście na głębokość do trzech metrów na czas około dwóch godzin oraz nagrywanie filmów w rozdzielczości HD 720p. Co więcej, urządzenie jest też pyłoodporne i może wytrzymać upadek z wysokości 1,5 m. Kamera została wyposażone w matrycę CMOS oraz 2-calowy wyświetlacz LCD. Urządzenie ma 18 MB wbudowanej pamięci oraz czytnik kart SD, który pozwoli na zwiększenie bazowej ilości wolnego miejsca. Przycisk Share umożliwi szybkie i bezproblemowe podzielenie się ze znajomymi filmami nagranymi podczas podwodnych wojaży. Port USB pozwoli nai przegrywanie plików video na komputery osobiste.
Kamera podwodna Kodak Playfull jest już dostępna w sprzedaży w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej i białej, w cenie 99,95 USD (300 zł). Za model wyposażony w 4-gigabajtową kartę pamięci SDHC przyjdzie nam zapłacić 119,95 USD (360 zł).

Źródło: www.tcmagazine.com