Kochasz muzykę? Smartfon LG V20 został stworzony dla Ciebie

Dla wielu osób kupujących najdroższe smartfony, równie ważnym czynnikiem jak wydajność, jakość wykonania i możliwości aparatu fotograficznego, jest jakość muzyki płynącej z wyjścia audio. Okazuje się, że LG V20, który zadebiutuje 6 września, posiadał będzie prawdziwy lep na audiofilów.
Smartfon LG V10 znany był z niezłego, 32-bitowego przetwornika cyfrowo-analogowego Hi-Fi. Okazało się właśnie, że V20 ewoluuje o krok dalej. LG poinformowało właśnie, że w modelu LG V20 znajdziemy 32-bitowy przetwornik Hi-Fi Quad DAC firmy ESS. Przetwornik DAC (Digital to Analog Converter) to przyrząd przetwarzający sygnał cyfrowy na równoważny mu sygnał analogowy.
Dzięki temu nowy flagowiec LG stanie się pierwszym smartfonem, który będzie go wykorzystywał. Co to oznacza? Oczywiście jeszcze lepsze brzmienie, a także większe możliwości w zakresie rejestrowania wolnego od zakłóceń dźwięku. LG zapewnia też, że przetwornik pozwoli zredukować hałasu otoczenia podczas korzystania ze słuchawek nawet o 50%.
Nie wiemy czy LG V20 obsługiwał będzie moduły, podobnie jak LG G5, ale znamy już jego pełną specyfikację techniczną. 5,5-calowy ekran Full HD może być wspierany, podobnie jak w modelu V10, przez mniejszy ekran wyświetlający powiadomienia. Za wydajność urządzenia zadba 4-rdzeniowy procesor Snapdragon 820 o taktowaniu 2,15 GHz z układem graficznym Adreno 530 oraz (w zależności od wariantu) 3 lub 4 GB pamięci RAM.
Do sprzedaży trafią wersje z 32 i 64 GB pamięci na dane – obie obsługiwały będą karty micro SD o pojemności do 256 GB. Nie zabraknie wydajnych kamer – tylnej o rozdzielczości 20 Mpix i przedniej – 8 Mpix. Nie zabraknie rzecz jasna LTE oraz USB Typu C.
Smartfon zasilany baterią o pojemności 4000 mAh pracował będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat.
 
 

Źródło: LG, inf. własna