Kobo prezentuje nowe e-czytniki i tablet. Amazon niech się strzeże!

Za kilka godzin ma się odbyć konferencja Amazonu, podczas której mają zostać zaprezentowane nowe urządzenia z rodziny Kindle, w tym10-calowy tablet i e-czytnik z podświetlanym ekranem. Konkurencja jednak nie śpi. Dzień wcześniej jeden z największych rynkowych rywali Amazonu – Kobo – zaprezentował swoje odświeżone e-readery. Przedstawiam Kobo Glo i Kobo Mini, a także tablet Kobo Arc.
Kobo Glo oferować będzie 6-calowy ekran, którego rozdzielczość to 1024 x 768 pikseli. Ponadto może być on podświetlany. Za to odpowiada technologia ComfortLight, która – zdaniem producenta – równomiernie rozświetla całą powłokę wyświetlacza. Na pokładzie Kobo Glo znajdziemy też 2 GB pamięci wewnętrznej, Wi-Fi i slot na karty microSD. Wbudowany akumulator ma wytrzymać do 55 godzin pracy przy wyłączonym podświetleniu lub ponad miesiąc bez niego. Jest więc dobrze. Tym bardziej, że cenę ustalono na przyzwoitym poziomie. Wyniesie ona 129 dolarów.

Sporo tańszy będzie natomiast Kobo Mini. Za 79 dolarów otrzymamy 5-calowy e-czytnik z taką samą pamięcią wewnętrzną, Wi-Fi, ale już bez slotu na karty microSD. Ponadto ekran wykonany jest w tym przypadku w nieco starszej technologii – Vizplex.
Ostatnim z nowo zaprezentowanych urządzeń jest 7-calowy tablet Kobo Arc. Nie będzie to co prawda konkurent na miarę Google Nexus 7, aczkolwiek dla osób, które są silne przywiązane do e-księgarni Kobo, będzie to niezła oferta. Oto parametry techniczne:

  • System: Android Ice Cream Sandwich
  • Procesor: dwurdzeniowy TI OMAP 4470 (1.5 GHz)
  • Ekran: 7″, IPS, 1280 x 800
  • RAM: 1 GB
  • Kamera: 1.3 Mpix (przód)
  • Pamięć wewnętrzna: 8 GB / 16 GB

Cena wyniesie 199 dol. lub 249 dol. (w zależności od pamięci na dane).

Pora na ruch ze strony Amazonu.

Źródło: KOBO