Kinect w rękach testerów. Jakie opinie?

Kinect to kontroler ruchu, który w mniemaniu Microsoftu ma się stać kultowym urządzeniem. Czy tak będzie i czy w ogóle ma szanse rywalizować ze swoimi dwoma głównymi przeciwnikami – Nintendo Wii i PlayStation Move, czas pokaże. Warto prześledzić recenzje poszczególnych modeli, by dowiedzieć się, który z nich jest najlepszy. Dziś Waszą uwagę skupię na produkcie Microsoftu, który dorwali w swe ręce redaktorzy Engadget.

Microsoft Kinect przeznaczony jest do konsoli Xbox 360. Jeśli jej nie posiadasz, musisz spodziewać się wydatku wynoszącego ponad tysiąc złotych (wraz z kontrolerem). Na jego temat w sieci pojawiło się już mnóstwo informacji i opinii. A jak Engadget podsumowuje swoją recenzję Kinect?

Przede wszystkim zwraca uwagę na korzystanie z niego w pomieszczeniach, w których nie ma zbyt wiele wolnej przestrzeni. Redaktor serwisu pisze: „Kinect to świetne urządzenie, ale również sporo rzeczy do poprawienia. W kwestii miejsca natomiast, jeśli martwicie się o ciasne pomieszczenia, to przed wydaniem 149 dolarów koniecznie wymierzcie swój pokój.”

Sami widzicie, że Kinect jest sprzętem, którym warto się zainteresować. Ale tak naprawdę urządzenie to nie ma racji bytu bez gier obsługujących ten kontroler. Tak więc czy odniesie sukces przekonamy się dopiero wtedy, gdy na rynku pojawi się wystarczająca ich ilość i, co ważne, będą to gry z serii „dla każdego coś miłego”.

Pełną recenzję Kinect znajdziecie na Engadget (tutaj).