Kindle, Kindle Paperwhite oraz Kindle Paperwhite 3G – nowa oferta Amazonu!

Konferencja Amazonu ruszyła z kopyta. Jak można się było spodziewać, światło dzienne ujrzały nowe e-czytniki – Kindle, Kindle Paperwhite oraz Kindle Paperwhite 3G. Urządzenia zaskakują nie tylko niskimi cenami, ale także świetną specyfikacją techniczną. Uwaga – dostępny będzie model z podświetleniem ekranowym!
Największą nowością wydaje się Kindle Paperwhite. Jak zapowiada sam producent, na takim ekranie biel wydaje się jeszcze bielsza, a czerń jeszcze czarniejsza. E-czytnik posiada o 62% więcej pikseli (zagęszczenie 212 ppi), o 25% większy kontrast oraz podświetlany wyświetlacz. Co ciekawe, pomimo tej ostatniej funkcji czas pracy na baterii wciąż pozostaje bardzo długi – Amazon zapowiada aż 8 tygodni na jednym ładowaniu. Przy 9,1mm grubości model Paperwhite waży zaledwie 225 gram.
Oczywiście, nie zabraknie również trybu okładkowego (m.in wyświetlanie ostatnio czytanych e-booków) oraz dostępu do ponad 180 tysięcy literackich pozycji Amazonu.
Kindle Paperwhite dostępny będzie od 1 października, w cenie 119 dolarów za sztukę. Amazon przygotował również wersję z 3G – co ciekawe, nabywcy tego sprzętu będą mogli korzystać z darmowego internetu 3G w ponad 100 krajach. Za wybór drugiego z e-czytników zapłacimy jednak odpowiednio więcej – 179 dolarów.

Światło dzienne ujrzał również „tradycyjny” Kindle (czyt. bez podświetlenia ekranowego). Rewolucji nie ma, jednak wprowadzono lekkie zmiany – m.in nowe czcionki oraz o 15% szybsze przeglądanie stron. Urządzenie do sprzedaży wejdzie 14 września, w cenie 69 dolarów od egzemplarza.

Źródło: Amazon, phonearena,