Kickstarter: rok 2013 w liczbach

W mijającym roku na realizację różnorakich projektów przekazano za pośrednictwem platformy Kickstarter 920 milionów dolarów, czyli prawie trzykrotnie więcej niż w 2012 roku i aż dziewięć razy więcej niż dwa lata temu. Za zebrane pieniądze udało się sfinansować 53 704 projekty. Niezrealizowanych było nieco więcej, ponieważ aż 63 033.

Najwięcej pieniędzy, podobnie jak w roku ubiegłym, udało się zebrać producentom gier. Łączna suma donacji opiewa na astronomiczną kwotę ponad 200 milionów dolarów. Za pieniądze te udało się zrealizować 7930 projektów, wśród których znalazło się naprawdę sporo perełek. Porażkę poniosło natomiast 4937 projektów.

Dopiero na czwartym miejscu, po grach, filmach i projektowaniu, znalazły się projekty związane z wdrażaniem nowych technologii. Autorom udało się zebrać łącznie ponad 103 miliony dolarów. Kwota ta pozwoliła na realizację 3416 projektów. Nie udało się natomiast uzbierać funduszy na 2099 projektów.

Ponad 1000 dolarów udało się zebrać autorom 34 251 projektów. Zaledwie 54 projekty przyciągnęły na tyle dużo uwagi, że łączna wartość donacji przekroczyła 1 milion dolarów. Szczegółowe statystyki znajdziecietutaj.

Rok rocznie popularność platform crowdfundingowych rośnie. Skoro już teraz widać tak ogromną przepaść pomiędzy rokiem obecnym, a minionym, to ciekawe jak będą wyglądały przyszłoroczne statystyki?

Źródło: Kickstarter