Kickstarter padł ofiarą ataku hakerskiego

Do ataku doszło najprawdopodobniej w środę 12-ego lutego. Krótkie śledztwo wykazało, że zaledwie dwa konta, których właściciele zostali od razu o tym poinformowani, wykazują nieautoryzowaną aktywność. Pozostali użytkownicy również otrzymali zawiadomienia.

Brak również dowodów na to, że odpowiedzialni za atak hakerzy mogli wejść w posiadanie danych, dotyczących kart kredytowych. Kickstarter nie przechowuje pełnych numerów kart kredytowych, co stanowi dodatkowe utrudnienie.

Mimo że karty kredytowe są bezpieczne, hakerom udało się wejść w posiadanie innych danych, które w niewłaściwych rękach mogą przyczynić się do wielu szkód. Wyciekła część nazw użytkowników, adresów mailowych, adresów pocztowych, numerów telefonów i zaszyfrowanych haseł.

Dlatego właśnie Kickstarter zaleca użytkownikom jak najszybszą zmianę haseł nie tylko na stronie platformy, ale także na innych stronach, na których używają tych samych haseł. Użytkownicy, którzy logują się do Kickstartera za pośrednictwem Facebooka nie mają powodów do obaw.

Kickstarter przeprasza za zaistniałą sytuację i zapewnia, że podjęte zostały już kroki, mające zapobiec zaistnieniu podobnej sytuacji w przyszłości. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że tak będzie.

Źródło: Kickstarter