KeyBeacon – z tym urzadzeniem nie zgubisz już kluczy

Zgubienie kluczy oraz innych wartościowych przedmiotów typu portfel zdarza się dosyć często w codziennym życiu. Przez nasze roztargnienie tracimy coś co jest dla nas bardzo ważne. Firma Gear4 zainspirowana tym faktem, stworzyła urządzenie, które pozwoli zlokalizować zagubione przedmioty, a jest nim KeyBeacon.

KeyBeacon to urządzenie, które swoim kształtem przypomina pilot centralnego zamka do samochodu lub zwykły pendrive. Urządzenie należy dopiąć do często gubionego przedmiotu. Działa ono w oparciu o Bluetooth, który łączy się z naszym smartfonem. Nad całością czuwa aplikacja KeyBeacon za pomocą, której można zlokalizować zagubione przedmioty.

Do całego systemu możemy podpiąć kilka lokalizatorów, w ten sposób aplikacja utworzy nam listę potencjalnie zagubionych rzeczy. Naciskając np. na portfel, urządzenie (KeyBeacon) umieszczone w portfelu zaczyna nas alarmować sygnałem dźwiękowym przez co przedmiot staję się łatwiejszy w lokalizacji.

keybeacon od ger4Co w sytuacji gdy zgubimy smartfona z aplikacją KeyBeacon? Z łatwością możemy go odnaleźć poprzez wciśnięcie guzika na urządzeniu KeyBeacon. Po tej czynności nasz smartfon zacznie wydawać sygnał dźwiękowy.

Niestety olbrzymią wadą urządzenia jest niewielki zasięg – jedynie 30 m. Jeżeli zagubiona rzecz znajdzie się poza wspominanym zasięgiem aplikacja wskaże nam na mapce miejsce, w którym się znajdowała kiedy była ostatni raz w zasięgu. Takie rozwiązanie na pewno będzie pomocne.

Kolejną wadą jest kompatybilność KeyBeacon jedynie z systemem iOS i urządzeniami takimi jak iPhone 4S, 5, iPod touch 3, 4, iPad 3,4 oraz iPad mini. Twórcy nie przewidzieli, że użytkownicy Androida również będą zainteresowani zakupem KeyBeacon. Cena urządzenia według strony producenta to 19,99 euro.

Ogólnie jest to bardzo ciekawy pomysł i sądzę, że w dzisiejszym świecie taki gadżet jest bardzo praktyczny. Jeżeli twórcy chcą podbić rynek to powinni stworzyć wersję dla Androida, bowiem większość użytkowników mobilnych urządzeń posiada właśnie ten system.

Źródło: gear4