Jutro Apple wypuści tańszego iPhone’a 5C

Kolorowe telefony z serii 5C miały przyciągnąć klientów, którzy chcieli dostać najnowszy model iPhone’a za mniejszą cenę. Smartfon cieszył się jednak małą popularnością, bo kwota jaką trzeba było za niego zapłacić wcale nie była bardzo atrakcyjna i lepiej było nieco dołożyć, niż korzystać ze słabszej wersji.
Apple chyba częściowo zrozumiało swój błąd i jak podają nieoficjalne informacje, ujawnione przez niemiecką sieć komórkową O2, 18 marca ma zostać wypuszczony do sprzedaży model z 8 GB pamięci wewnętrznej, który ma być tańszy o 60 euro od wersji z 16 GB pamięci. Jak donosi niemiecki portal Caschys Blog, który pierwszy ujawnił informację o modelu, tańszy iPhone ma być dostępny tylko w białym i niebieskim kolorze.
Apple nie potwierdziło dotychczas tych doniesień i nie wiadomo, czy model pojawi się tylko w Europie, czy też w innych częściach świata. Potwierdzeniem istnienia nowej wersji iPhone’a jest poniższe zdjęcie, wykonane przez jednego z czytelników portalu Engadget.comNie wiem, czy Apple tym ruchem poprawi znacząco liczbę sprzedanych modeli iPhone’a 5C, bo jednak 8 GB pamięci wewnętrznej to dosyć mało jak na obecne standardy, a cena, mimo że niższa nadal nie powala na łopatki – będzie to około 540 euro, czyli w przybliżeniu 2300 złotych.

Źródło: engadget.com