Jest potwierdzenie – Note III i Galaxy GEAR zadebiutują 4 września!

Oficjalne potwierdzenie to jedno, ale wciąż nieznane pozostają parametry techniczne obydwu urządzeń. Wiele na temat się jednak pisało.
Na temat zegarka Galaxy GEAR możemy powiedzieć, że nie będzie to produkt szczególnie nowatorski. Przedstawiciela Samsunga ogłosili, że gadżet nie będzie wyposażony w elastyczny ekran, a zatem sporą część koncepcyjnych projektów zegarka, jakich pełno było w Sieci, można już włożyć między bajki. Zakładam, że pierwszy smartwatch ma na celu zbadanie nowego rynku – nie jest w końcu pewne, czy ta kategoria urządzeń w ogóle się przyjmie.
Jeżeli wierzyć pogłoskom, to na pokładzie GEAR-a znajdziemy całkiem przyzwoite podzespoły. W jego wnętrzu znajdziemy dwurdzeniowy procesor Exynos 4212 taktowany zegarem 1,5 GHz, GPU Mali 400 MP4, a także 1 GB RAM-u. Ekran ma mieć przekątną rzędu 1.67″ (3 x 3 cm), a do tego możemy się spodziewać, że w zegarku zostanie zamontowana 2-megapikselowa kamerka. Co zaś się tyczy modułów łączności – Wi-Fi z pewnością okaże się standardem, ale za to nic nie wiemy na temat ew. 3G/LTE. Źródła podają, że ma nie zabraknąć Bluetootha i NFC. Do tego zegarek będzie występował w kilku wersjach kolorystycznych.
Poniżej załączam nieoficjalny render zegarka.

Kolejną dużą zapowiedzią w trakcie konferencji Unpacked Episode 2, ma być Galaxy Note III. Phablet ma oferować ekran o przekątnej 5.68″, przy czym będzie to panel Super AMOLED o rozdzielczości 1920 x 1080 punktów. Do tego całość pracować będzie w oparciu o ośmiordzeniowy procesor (Exynos 5420) taktowany zegarem 1.8 GHz lub też Snapdragon 800 (w zależności od wersji). Za płynną pracę odpowiadać będzie ponadto 3 GB RAM-u. Na pokładzie znajdziemy też 13-megapikselową kamerkę (źródła nie są zgodne w kwestii ewentualnej stabilizacji obrazu). Całość uzupełni bateria o pojemności 3200 mAh.
Na potwierdzenie tych doniesień przyjdzie nam jednak poczekać jeszcze kilka dni.

źródło: fo. pocketlint