Jeden serwis generuje 37% ruchu mobilnego w sieci. Nie jest to Facebook

Coraz częściej przeglądamy zasoby internetu na urządzeniach mobilnych. Nic dziwnego – w końcu smartfona mamy przy sobie zawsze, niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. Według najnowszych statystyk, za aż 37% całego ruchu sieciowego odpowiada jedna tylko strona internetowa. Mowa tutaj o… YouTube. Zaskoczeni?
Wydawać by się mogło, że to Facebook zgarnie znaczący kawałek „internetowego tortu”. Tymczasem, serwis społecznościowy stworzony przez Marka Zuckerberga zajmuje drugie miejsce z wynikiem na poziomie 8.4%. Tuż za nim uplasował się Snapchat (8.3%), którego fenomenu nigdy nie zrozumiem, oraz Instagram (5.7%). Co ciekawe, Facebook Video ma aż 2.5% udziału.
Dacie wiarę, że przeglądanie zasobów sieci za pośrednictwem przeglądarek internetowych generuje zaledwie 4.6% całego ruchu z urządzeń mobilnych w sieci? Dla porównania, Netflix zgarnia tu „aż” 2.4% udziału. Sklepy z aplikacjami App Store i Google Play odpowiadają za odpowiednio 2.1% oraz 1.9% ruchu w sieci.
Wszystkie inne źródła poza wyszczególnionymi na poniższej grafice odpowiadają łącznie za 23.4% ruchu.Spodziewaliście się tak niesamowitego wyniku wykręcanego przez YouTube? Która z aplikacji jest największym pożeraczem Waszego czasu? A może nie korzystacie z internetu na smartfonie?