Jaki będzie konkurent Kinecta od Sony?

Od początku wiadomo było, że kamera PlayStation 4 służyć będzie przede wszystkim społecznym interakcjom pomiędzy graczami. Teraz Sony potwierdziło, że analogicznie do konkurencyjnego Kinecta, kontroler będzie oferował wsparcie dla sterowania za pomocą gestów i komend głosowych, a także umożliwi nagrywanie filmów z rozgrywki.

W przeciwieństwie do Kinecta kamera PlayStation 4 nie będzie sprzedawana tylko i wyłącznie w zestawie z konsolą. Będzie można nabyć ją również osobno za 59,99$. Oznacza to, że PlayStation 4 w zestawie z kamerą nadal będzie tańsze od konkurencyjnego Xboksa One.

Na wyposażeniu kontrolera znalazły się dwie kamery i cztery mikrofony. Dzięki obecności portu HDMI można będzie rejestrować filmy w wysokiej rozdzielczości. Możliwość korzystanie z tej funkcji nie będzie dostępna w dniu premiery konsoli, ale Sony zapewnia, że pojawi się ona w niedalekiej przyszłości.

Mniejsze pliki wideo będą mogły być przesyłane bezpośrednio do różnych portali społecznościowych, dzięki przyciskowi „Share”, w który wyposażona będzie konsola PlayStation 4.

Nie zabraknie także funkcji rozpoznawania rysów twarzy, która posłuży między innymi do logowania się do systemu. W przyszłości znajdzie ona zastosowanie również w grach.

Na razie nie wiadomo jak kamera PlayStation 4 wypada na tle nowego Kinecta. Przekonamy się zapewne dopiero wtedy, kiedy oba urządzenia zadebiutują na rynku. Zważając jednak na fakt, że nowy Kinect jest oczkiem w głowie Microsoftu, a kontroler Sony to jedynie dodatek do PlayStation 4, można przypuszczać, że w tym przypadku Xbox One będzie górą nad PS4.

Źródło: VR-Zone