Izraelczycy twierdzą, że w ciągu roku uda im się stworzyć lekarstwo na raka

Zespół izraelskich naukowców uważa, że najprawdopodobniej opracuje pierwsze prawdziwe lekarstwo na raka w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Trudno w to uwierzyć, prawda? No cóż, powinniśmy jeszcze wspomnieć, że to lekarstwo ma być tanie, szybkie i prowadzić do niewielkiej liczby efektów ubocznych.
Nad cudownym lekarstwem pracuje firma Accelerated Evolution Biotechnologies, pod przewodnictwem CEO doktora Ilana Morada. O sprawie w tym tygodniu doniósł serwis The Jerusalem Post.
„Wierzymy, że w ciągu roku zaoferujemy kompletne lekarstwo na raka.”, powiedział Dan Aridor, prezes zarządu firmy.
„Nasze lekarstwo będzie działać efektywnie już od dnia podania, będzie można je stosować przez kilka tygodni i będzie posiadać minimalne efekty uboczne, a przy tym kosztować dużo mniej niż obecnie dostępne na rynku formy terapii.”, czytamy.
Nowa metoda leczenia, której nadano nazwę MuTaTo, będzie bazować na połączeniu peptydów celujących w komórki nowotworowe oraz toksyn, które będą zabijać tylko te komórki. Leczenie będzie można z czasem personalizować. Różne połączenia leków będą podawane pacjentom z różnymi rodzajami raka.
To wszystko brzmi zbyt pięknie, by było prawdziwe, zwłaszcza że co roku diagnozuje się kilkanaście milionów nowych przypadków raka. Statystycznie, jedna na sześć osób, które zachorowały na raka, umiera.
Doktor Ilan Morad powiedział, że przeprowadził już na myszach pierwszy eksperyment związany z nową metodą leczenia. Podczas badań ta hamowała wzrost komórek rakowych i nie wywierała wpływu na zdrowe komórki. Przeprowadzono również badania in vitro na szalkach laboratoryjnych.
Najciekawsze jest jednak to, że firma twierdzi, iż wkrótce rozpocznie prowadzenie badań z udziałem klinicznych z udziałem ludzi, które mają zakończyć się… za kilka lat. Jak w takim razie ta zamierza zaoferować lekarstwo w ciągu roku? Nie jest to jasne. Moim zdaniem minie dużo więcej czasu niż rok, zanim rzeczywiście będziemy w stanie leczyć raka, nie szkodząc naszemu organizmowi. Z resztą, jeszcze nie jest przesądzone, czy osiągniemy to dzięki badaniom Izraelczyków.

Źródło:Forbes