IX Epizod Gwiezdnych Wojen utracił reżysera

Jak się okazuje, IX Epizod Gwiezdnych Wojen już nie będzie reżyserowany przez Colina Trevorrowa. Takie wieści światu przekazał sam Lucasfilm. Niestety, w tej chwili nie wiadomo, kto go zastąpi.
Obecnie, data premiery wyznaczona dla Epizodu IX to 24 maja 2019 roku. Nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy zmiana reżysera doprowadzi do jej przesunięcia czy też nie. Przypomnijmy, że w czerwcu tego roku swoich reżyserów (Phila Lorda oraz Christophera Millera) utracił także film o Hanie Solo. Niemniej, na ich miejsce szybko znaleziono kogoś nowego. Tą osobą był Ron Howard.
Wygląda na to, że ze współpracy z Trevorrowem zrezygnowano z tego samego powodu co w przypadku Phila Lorda oraz Christophera Millera, czyli za sprawą różnic koncepcyjnych względem filmu między reżyserami a przedstawicielami Lucasfilmu.
„Colin był wspaniałym współpracownikiem podczas całego procesu deweloperskiego, ale wszyscy doszliśmy do wniosku, że nasze wizje względem tego projektu się różnią.” – pisze Lucasfilm – „Życzymy Colinowi wszystkiego co najlepsze. Wkrótce podzielimy się większą ilością informacji na temat filmu.”
14 grudnia bieżącego roku do kin trafi VIII Epizod Gwiezdnych Wojen, czyli Ostatni Jedi. Zdjęcia do Epizodu IX powinny rozpocząć się ze znacznym opóźnieniem, bo najprędzej dopiero w styczniu.

Źródło: Star Wars