iPhone z rozkładanym wyświetlaczem pojawi się w 2020 roku?

Jak podaje CNBC, Apple pracuje aktualnie ze swoimi dostawcami w Azji nad nowymi urządzeniami. Oprócz nowego iPhone’a, który ma zadebiutować pod koniec tego roku, amerykański gigant pracuje nad nową generacją telefonu, który ma zadebiutować już w przeciągu najbliższych dwóch lat.
Jak powiedział analityk Wamsi Mohan – „Spodziewamy się, że iPhone’y tej jesieni będą w dużej mierze takie same, chociaż zmiany wielkości okazały się czynnikiem decydującym w przeszłości. Z naszych ustaleń wynika również, że firma Apple współpracuje z dostawcami w zakresie telefonów rozkładanych (które potencjalnie mogą pełnić rolę tabletu po rozłożeniu) w celu wprowadzenia ich na rynek w 2020 roku”.
zte axon m
Nadchodzący nowej generacji iPhone to nie pierwsze tego typu urządzenie na rynku. Prace nad smartfonami z rozkładanym ekranem prowadzą LG i Samsung, a niedawno ZTE zaprezentował w pełni sprawny telefon działający na podobnej zasadzie – ZTE Axon M.
Urządzenie potrafi pracować w dwóch trybach: złożonym i rozłożonym. Kiedy telefon jest złożony, zachowuje się jak normalny smartfon korzystając tylko z jednego ekranu. Rozłożony oferuje powierzchnię 6.75 cala, złożoną z dwóch ekranów które mogą pracować w kilku trybach. Niestety ramki ekranu psują całą iluzję jakoby korzystało się z jednego dużego ekranu zamiast dwóch.
Jeśli te informacje o nowym iPhone’ie okażą się prawdziwe, w przeciągu kilku najbliższych lat czeka nas rewolucja w rynku telefonów oraz tabletów, a także redefinicja smartfona.