iPhone pomógł odzyskać skradziony samochód

Find My iPhone to jedna z najpopularniejszych aplikacji, jaką można znaleźć w sklepie z aplikacjami na iPhona. Program ten pomaga ustalić lokalizację, w której znajduje się skradziony smartfon Apple. Tym razem jednak aplikacja pomogła w odzyskaniu skradzionego samochodu.

Jednemu z posiadaczy iPhona, mieszkańcowi Teksasu, został skradziony Land Rover. Na jego szczęście, w samochodzie między siedzeniami zawieruszył się włączony iPhone, dzięki czemu mógł śledzić w którym miejscu w danym czasie znajduje się telefon, a co za tym idzie – gdzie jest samochód.

Aplikacja Find my iPhone pozwoliła na ustalenie lokalizacji samochodu. Dzięki współpracy z lokalnymi organami ścigania, udało się odzyskać pojazd z rąk złodziei.

Historia wydarzyła się w świąteczny poranek. Gdyby nie fakt obecności iPhona z bardzo pomocną aplikacją, można by było mówić o cudzie. Przecież normalnym jest, że odzyskanie skradzionego samochodu – przynajmniej w naszym kraju – graniczy z cudem.

Aplikacja Find My iPhone umożliwia ustalenie i pokazanie lokalizacji skradzionego iPhona na mapie, zdalne ustawienie hasła na smartfona lub też jego zablokowanie, a także usunięcie zawartości komórki. Jednak aby móc korzystać z programu trzeba mieć konto w MobileMe, kosztujące rocznie 99 dolarów. Usługa jest jednak darmowa dla posiadaczy urządzeń z iOS 4.2: iPhona 4, iPada i iPoda Touch 4G. Aplikację możecie pobraćstąd.