iPhone 8 i 8 Plus od dziś w sprzedaży w Polsce – oto ich ceny

Najnowsze „emejzingowe” smartfony Apple trafiły dziś do polskich sklepów. Nowy iPhone 8 i iPhone 8 Plus zastępują iPhone’a 7 i iPhone’a 7 Plus, których ceny zdążyły już ulec znaczącemu obniżeniu. Za smartfon iPhone 8 w podstawowej wersji, w autoryzowanym salonie sprzedaży, zapłacimy 3479 złotych, za iPhone 8 Plus – 3979 złotych. Ceny urządzeń poza czołowymi salonami sprzedaży są nieco niższe.
Nowe iPhone’y to całkiem nowy, szklany design. Firma chwali się że szkło zastosowane do budowy jest najmocniejsze spośród używanych na rynku, ponieważ jest wzmacniane przy użyciu struktur stali oraz miedzi. Test Zacka z kanału JerryRigEverything wykazał jednak, że wcale nie jest ono tak wytrzymałe: iPhone 8 poddany torturom.

Nowe iPhone’y posiadają także głośniki stereo umiejscowione na górze, i dole obudowy – mają grać 25% głośniej niż te znajdujące się na pokładzie iPhone 7. Nowe modele mają ekrany retina wielkości 4.7 oraz 5.5 cala. Telefony są także odporne na wodę oraz pył.nowy wariant iPhone 8Mózgiem nowych smartfonów jest procesor Apple A11 Bionic – według Apple najmocniejszy procesor mobilny kiedykolwiek wykorzystany w smartfonach.
Aparat podobnie jak w poprzednim modelu ma rozdzielczość 12 megapikseli, jednak matryca którą Apple zastosowało jest inna niż rok temu, co pozwoli na robienie jeszcze lepszych zdjęć. Apple chwali się, że nowa matryca potrafi wyłapać do 80% więcej światła niż ta zastosowana w iPhone 7. Model plus posiada podwójny aparat z optyczną stabilizacją obrazu, a obiektywy mają przysłony jasności f/1.8 oraz f/2.8. Ponadto nowe oprogramowanie pozwala na zaawansowaną edycję zrobionych zdjęć, w tym oświetlenia gotowego już zdjęcia. Kamera potrafi nagrywać filmy w rozdzielczości 4k przy 60 klatkach na sekundę.
Jedną z ważniejszych nowości jest także możliwość bezprzewodowego ładowania nowych iPhone’ów. Działa ono w standardzie Qi, i Apple już zapowiedziało że pomoże rozszerzyć standard w miejscach publicznych jak np na lotniskach czy w kawiarniach. Nic nie wiadomo o dedykowanej ładowarce bezprzewodowej firmy Apple, jednak smartfony mają bez problemów współpracować z ładowarkami indukcyjnymi firm trzecich.
Oto inne mniejsze nowości:

  • Nowa aplikacja rozszerzonej rzeczywistości która potrafi nakładać informacje na to, co użytkownik widzi przez kamerę
  • Apple pracowało z twórcami gier przy tworzeniu gier multiplayer używających technologii rozszerzonej rzeczywistości
  • Nowe modele dostępne są w kolorach: silver, space grey i nowym odcieniu złotego

Oficjalne wideo prezentujące nowe smartfony:

 

Źródło: inf. własna,Apple