iPad będzie dominował w czasie Świąt. I długo po nich

Specjaliści z organizacji zajmującej się analizowaniem rynku nowych technologii, Gartner Inc., stwierdzili, że mimo znaczącego wzrostu liczby modeli tabletów wyposażonych w system od Google’a, i tak nie zdołały one zagrozić w znaczący sposób pozycji iPada. O ile produkt Apple’a w 2010 roku zgarniał ok. 83% udziału w rynku, tak w roku bieżącym spadnie on do 73,4%, czyli nie za wiele, jeśli wziąć pod uwagę, że znacząco zwiększyła się bezwzględna ilość sprzedanych urządzeń tego segmentu. Co jednak ciekawe, ten trend ma utrzymać się przynajmniej do 2014 roku.

Sukces Apple’a tkwi, według Gartner Inc., na oferowaniu urządzeń wysokiej klasy, których obsługa jest intuicyjna i nie różni się znacząco, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z iPhone’em, iPadem, czy innym urządzeniem wyposażonym w iOS. Ponadto – i co chyba najważniejsze – Apple zapoczątkowało modę na tablety. Nie dziwne więc, że inni producenci tak naprawdę podłapują jedynie ideę i robią to mniej udolnie. Przynajmniej na razie.

Android OS zgarnie w tym roku 17,3%. Co ciekawe, na początku roku specjaliści z Gartnera wróżyli aż 28-procentowy udział, a zatem sami widzicie, że są to jedynie luźne przewidywania, które nie zawsze się sprawdzają.

W każdym razie, przyszły rok zapowiada się naprawdę interesująco jeśli chodzi o tablety. Na rynku na dobre zadomowi się już Android Ice Cream Sandwich, który, podobnie jak iOS, dostosowany będzie tak dla smartfonów, jak i tabletów. Podobnie wieloplatformowy będzie Windows 8. Jeśli o mnie chodzi, to szczególny sukces wróżę właśnie systemowi od Microsoftu. Więcej o nim przeczytaciew tej publikacji.

Źródło: SlashGear