iOS wyprzedził Androida jeżeli chodzi o udział w rynku smartfonów w USA

Wielka dwójka, czyli iOS oraz Android toczą konkurencyjną walkę od początku swojego istnienia. Ostatnie badania za 3 miesięczny okres, który skończył się pod koniec października, wykazały, że system stworzony przez Apple wyprzedził produkt Google. Chodzi o rynek smartfonów w Stanach Zjednoczonych.
iOS w tym okresie posiadał 48,1% rynku, natomiast Android 46,7%. Jest to skutek wprowadzenia na rynek iPhone’a 5. Oczywiście różnice są niewielkie i w każdej chwili sytuacja może się odwrócić.
Ostatni raz system stworzony przez giganta z Cupertino był górą, kiedy to na rynek został wprowadzony iPhone 4S.
W innych regionach świata nieustannie dominuje Android. W tym samym okresie na rynku niemieckim posiadał on 73,9% udziału. Natomiast w Hiszpanii jeszcze więcej, bo aż 81,7% rynku smartfonów.

Jeżeli chodzi o globalny rynek to system twórców popularnej wyszukiwarki posiada 75% rynku (90% w chinach), natomiast iOS jedynie 14,9%.

Gigant z Mountain View może spać spokojnie, gdyż nadal pozostaje światowym liderem. Utrata pierwszej pozycji w Stanach Zjednoczonych może trwać krótko i być analogiczna do sytuacji jaka miała miejsce po wprowadzeniu iPhone’a 4S – czyli Android szybko powróci na najwyższy stopień podium.

Źródło: tomshardware