iOS 9.1 udostępniony – jakie przynosi zmiany?

Udostępniona właśnie aktualizacja iOS 9.1 zawiera naprawdę dużo zmian, ale tylko niektóre widać gołym okiem. Jedna z ważniejszych dotyczy nowej funkcji Live Photos, która pojawiła się w okolicach premiery odświeżonych iPhone’ów z serii 6S, a która umożliwia ciekawe połączenie zdjęcia, wraz z towarzyszącym mu krótkim, 1,5-sekundowym filmikiem zarejestrowanym przed i po jego zrobieniu. iOS 9.1 naprawia sytuację, w której rejestrowany jest niezbyt ciekawy materiał wideo przedstawiający proces wkładania smartfona do kieszeni po zrobieniu zdjęcia. Smartfon będzie w stanie teraz wykryć chwilę, w której obiektyw aparatu kierowany jest gwałtownie w dół. Aplikacja w tym momencie przestaje nagrywać materiał. Łatka ta sprawi, że Live Photos będą znacznie ciekawsze do oglądania. Niestety, wciąż niczego nie zrobiono jeszcze z dość przeciętną jakością filmów, towarzyszących zrobionym zdjęciom.
Z drugiej zauważalnej zmiany ucieszą się osoby korzystające z ikonek emoji. W najnowszej aktualizacji iOS 9.1 dodano ich aż 150. Nowe emoji obsługują znaki Unicode 7.0 oraz Unicode 8.0.iOS 9.1 EmojiNajnowsza aktualizacja systemu iOS wpływa także pozytywnie na stabilność pracy systemu oraz aplikacji Music, Photos oraz przeglądarki Safari, apki Search oraz CarPlay. Poprawie ma ulec także praca Multitasking UI.
Ostatnią z dostrzegalnych gołym okiem zmian jest opcja wyłączenia wyświetlania się zdjęć przy kontaktach w menu ustawień.
Aktualizację iOS 9.1 można pobrać na smartfony iPhone (4S i nowsze), tablety iPad (2 i nowsze) oraz odtwarzacze iPod touch 5 generacji.

Źródło: Apple