iOS 4.2 dostępny do pobrania w iTunes

Na tą chwilę czekali wszyscy posiadacze urządzeń spod znaku nadgryzionego jabłka. Apple w końcu wydało najnowszą wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego – iOS 4.2, wprowadzającego w sumie aż sto zmian i nowości w stosunku do poprzedniej wersji. Najważniejszą z nich jest jednak obsługa naszego języka z polskimi znakami.

Dotychczas użytkownicy iPada, którzy zdobyli go poza oficjalną polską dystrybucją, narzekali na brak możliwości pisania na tablecie z polskimi znakami, jak na przykład „ą”. Wreszcie ten problem znika.

Oprócz polskiego języka, iOS 4.2 oferuje między innymi wielozadaniowość (multitasking), foldery dla iPada oraz takie usługi, jak AirPlay czy AirPrint. Miłym zaskoczeniem jest także udostępnienie Find My Phone za darmo.

System iOS 4.2 przeznaczony jest do wszystkich urządzeń wyprodukowanych przez Apple. Mam na myśli iPada, iPhony oraz iPody Touch. Wszyscy zainteresowani mogą pobrać najnowszą wersję platformy z iTunes.
Wprowadzenie do iOS 4.2 polskiego języka zdaje się potwierdzać, że pierwszy grudnia faktycznie może się okazać datą oficjalnejpremiery iPada w Polsce.