Inżynierowie Nissana chcą stworzyć tapicerkę imitującą ludzką skórę

Pomysł wydaje się być niewiarygodny, ale jednak jest prawdziwy. Inżynierowie Nissana chcą stworzyć materiał, który w dotyku będzie przypominał ludzką skórę.
Od lat dla wielu ludzi wyznacznikiem wysokiej klasy samochodu jest tapicerka. To czego dotykają w samochodzie musi być miękkie i przyjemne. Natomiast tworzywa sztuczne nie spełniają tych funkcji ponieważ są twarde i w niektórych przypadkach nieprzyjemne w dotyku. Dlatego w luksusowych samochodach stosuje się skórzaną tapicerkę. Jednak tym razem inżynierowie Nissana chcą czegoś więcej.
Specjaliści z Nissana w testach kierowali się 4 głównymi cechami ludzkiej skóry, a mianowicie wilgotnością, elastycznością, gładkością i temperaturą. Próbowali oni znaleźć materiał syntetyczny, który miałby najbardziej zbliżone właściwości do ludzkiej skóry.
Po całej tej pracy wnętrze nowego Nissana czy Infinity nie przypominało w dotyku ludzkiej skóry. Krytycy nowego pomysłu Nissana twierdzą, że najpierw inżynierowie powinni udać się do sex-shopu, co zaoszczędziłoby im wiele tygodni badań. A dopiero po tym wszystkim mogliby pracować nad tapicerką przypominającą ludzką skórę.
Wygląda na to, że przed inżynierami Nissana jeszcze długa i kręta droga. Sama idea jest bardzo ciekawa, byleby tylko ktoś nie wymyślił, aby obierać ze skóry ludzi by obniżyć koszty.

Źródło: dvice, jalopnik