Inżynier Google stworzył własne inteligentne lustro

Chociaż świat widział nie jedno inteligentne lustro typu „zrób to sam”, efekt pracy Brauna wydaje się nadzwyczaj elegancki. Być może do tej pory raczej niewiele osób chciałoby umieścić taki obiekt w własnej łazience, ale zdjęcie, które zostało umieszczone poniżej, być może skłoni co poniektórych do zmiany zdania.
Twórca lustra szczegółowo opisał je w poście, który zamieścił w serwisie Medium. Wyjaśnił w ten sposób, że do konstrukcji urządzenia wykorzystał lustro weneckie, panel wyświetlacza, płytę kontrolera, a także kilka innych elementów.
Inteligentne lustroBraun musiał odrobinę poeksperymentować, ale w końcu udało mu się stworzyć inteligentne lustro, które umieścił na drzwiczkach wiszącej szafki łazienkowej. Urządzenie może pokazywać pogodę, czas, datę, wiadomości oraz przypomnienia dzięki Interfejsom Programistycznym Aplikacji oprogramowania Android, które zostało w nim zainstalowane.
Braun zamierza uzupełnić funkcje lustra o pokazywanie danych na temat ruchu drogowego, powiadomień i w zasadzie wszystkiego, co ma i będzie miało do zaoferowania Google Now. Dodał również, że ideą stojącą za interfejsem użytkownika jest to, że nie trzeba wchodzić z nim w interakcję. Zamiast tego, powinien on aktualizować się automatycznie i zawierać ewentualnie opcję wyszukiwania głosowego.
W lustrze nie znajduje się elektronika – zajmuje ona za to całe miejsce w niewielkiej szafce. To co widać wewnątrz nie wygląda na zbyt piękne, ani wytrzymałe, ale Braun zamierza dopracować ten element. Mimo to, lustro wygląda imponująco i zachęca do zastanowienia się nad dalszym rozwijaniem takiej technologii w przyszłości. Miejmy nadzieję, że kiedyś trafi do sprzedaży.
Inteligentne lustro

Źródło:Medium