Interfejs 13-calowego MacBook Pro nie działa najlepiej

Nowa generacja MacBooków miała przynieść nową jakość, a jak na razie przyniosła jedynie powody do narzekania na porównywalną lub w niektórych przypadkach niższą wydajność od urządzeń z lat wcześniejszych. Najnowsze opinie niezadowolonych użytkowników dotyczą lagującego interfejsu użytkownika w przypadku 13-calowych modeli MacBooków Pro. Opóźnienia w działaniu systemu prezentuje poniższy film.

Jak widać animacje nie są zawsze płynne, a niektóre wręcz dostrzegalnie „klatkują”. Co gorsza, dzieje się tak nawet w przypadku uruchamiania niezbyt wymagających narzędzi. Na chwilę obecną problemowi nie da się skutecznie i permanentnie zaradzić, jednakże tymczasowym remedium jest zresetowanie PRAM – parametrycznej pamięci RAM. Inna solucja sugeruje… zwiększenie kontrastu i zmniejszenie transparentności okien w ustawieniach systemowych.
Wszystkie nowe MacBooki dotyka dodatkowo problem ze spadkami wydajności podczas operacji indeksowania. Sytuacja poprawia się mniej więcej po kilkunastu uruchomieniach komputera. Czy tego spodziewamy się jednak po tak drogich urządzeniach?

Źródło: inf. własna