Interesujące wideo przedstawia, jak kolory wpływają na odbiór filmów

Być może nie zdajecie sobie z tego sprawy, ale twórcy filmowi dosłownie wykorzystują kolory, by grać na naszych uczuciach. Umieszczając odpowiednie barwy w poszczególnych scenach, mogą wpływać na to, jakie emocje towarzyszą nam podczas oglądania oraz jak odbieramy to, co widzimy na ekranie.
Kilka tygodni temu, w serwisie Vimeo pojawił się krótki film, który pokazuje, jak psychologia kolorów wykorzystywana jest w filmach. Na przykład, za pomocą różu bardzo często przedstawia się kobiecość oraz słodycz, zieleni – naturę i dziecinność, a czerwieni – przemocy. Oczywiście, te i inne barwy mają znacznie więcej znaczeń, o czym przekonacie się, oglądając wspomniane wideo.
Psychologia kolorówW materiale znalazły się ujęcia z wielu kultowych oraz cieszących się dużą popularnością filmów, takich jak Whiplash, Alicja w Krainie Czarów, Grease, American Beauty, Avatar, Harry Potter, Wredne Dziewczyny, i nie tylko. Wszystkiemu towarzyszy utwór Antonio Vivaldiego z cyklu Cztery Pory Roku, który, należy przyznać, pasuje tu idealnie. Przekonajcie się sami!

Źródło: Vimeo