Intel wykupuje licencję od Creative’a za 50 milionów dolarów

Niedawno świat obiegły informacje o zainteresowaniu Intela patentami firmy Creative Technology. Jednak żadne szczegóły nie były znane. W mediach krążyły jedynie różne wersje stworzone na bazie domysłów.
Aktualnie znamy już kilka szczegółów. Kwota całej transakcji ma wynieść około 50 milionów dolarów. Intel ma wykupić licencję wartą 20 milinów dolarów na nową technologie wydajnych procesorów wyposażonych w układy IGP. Obecnie licencja należy do firmy ZiiLABS, której właścicielem jest producent sprzętu multimedialnego do komputerów.
Pozostała kwota 30 milionów dolarów zostanie wydana na transfer wszystkich zasobów nowoczesnej technologii do firmy Intel.
Transakcja ma zostać zakończona przed końcem roku. Ta dezinwestycja ze strony Creative’a ma pomóc mu w skupienie się na tworzeniu nowych produktów na rynku audio, co jest jego najsilniejszą stroną.
Myślę, że ta transakcja to rozsądne rozwiązanie ze strony obu firm. Spółka z siedzibą w Singapurze pozbędzie się technologii, która wykracza poza zakres jej zainteresowań, a największy na świecie producent układów scalonych kupi to co sam powinien stworzyć.

Źródło: dailytech