Intel Letexo – połączenie ultrabooka z tabletem

Podczas trwającego w Pekinie IDF (konferencja, na której Intel ujawnia swoje nowe produkty oraz rozwiązania technologiczne) zaprezentowano nam prototyp ultrabooka –  Intel Letexo.
To nowoczesne urządzenie pracujące w oparciu o Windows 8 ma stanowić (przynajmniej w teorii) przykład na udane połączenie tabletu z laptopem. W Letexo zastosowano konstrukcję typu slider, która umożliwia wysunięcie ekranu z naszego laptopa i przemianę go w tablet. Użytkownicy dostaną więc do dyspozycji zarówno dotykowy ekran, jak i pełnowymiarową klawiaturę. Intel zapewnia o wysokiej jakości konstrukcji zsuwającej, co mamy nadzieję okaże się prawdą jeśli dojdzie do premiery. Jak na razie nie znamy parametrów Letexo – jedyną informacją jest to że pracuje na platformie Ivy Bridge.

Sprzęt jak na razie ma na celu bardziej pokazać wizję Intela na przyszłość ultrabooków niż trafić do sprzedaży, jednak firma nie wyklucza tego ostatniego. Ba, możemy nawet usłyszeć że jeśli Letexo wyląduje na sklepowych półkach, jego cena oscylować będzie w okolicach 1000 dolarów. Zakładając, że Intelowski ultrabook faktycznie do sprzedaży trafi, ciężko nam wyrokować co do jego sukcesu. Warto wspomnieć, że na rynku znajduje się już kilka urządzeń opartych na tego typu konstrukcji (chciażby Asus Eee Pad Slider/Transformer) które może i mają kilka wad, jednak przyjęte zostały dość dobrze. Jedyną jak dotychczas widoczną wadą Letexo wydaje się spora cena – 1000 USD
Źródło: ubergizmo