InkCase i6 – dodaj do swojego iPhone dodatkowy ekran

Firma Oaxis, która już ponad rok temu zaprezentowała swoje pierwsze etui InkCase, pokazała światu jego nowe wcielenie przeznaczone dla iPhone’a 6 i 6s. Trzeba przyznać, że jest to jeden z najciekawszych tego typu dodatków na rynku. InkCase nie tylko ochroni telefon przed upadkiem, ale także zapewni dodatkowy ekran, który bez dużego wpływu na pracę baterii może zastąpić główny wyświetlacz w niektórych sytuacjach.
InkCase i6  to etui, które posiada wbudowany w sobie 4,3-calowy ekran wykonany w technologii E-ink. Wyświetla on czarno-biały obraz w rozdzielczości 800 na 480 pikseli. Zastosowanie właśnie takiej technologii ekranu sprawia, że etui będzie bardzo wolno wyczerpywało baterię, a obraz będzie dobrze widoczny nawet w słońcu. Dzieje się tak dlatego, że energia zużywana jest tylko w momencie zmiany obraz na ekranie. Samo wyświetlanie niezmiennego obrazu nie zużywa energii. Możemy więc udekorować etui wyświetlając jakieś zdjęcie na jego ekranie.Główny zadaniem ekranu jest wyświetlanie powiadomień, tak, aby nie musieć co chwilę włączać głównego ekranu. Na tylnym wyświetlaczu będziemy mogli także przeczytać e-booka (ekrany e-ink doskonale się do tego nadają) lub pooglądać zdjęcia. Etui będzie komunikowało się z telefonem za pomocą łączności Bluetooth. Tylny ekran będziemy mogli obsłużyć za pomocą trzech dotykowych przycisków, a także jednego przycisku fizycznego.
Etui posiada własną baterię o pojemności 460 mAh, która powinna pozwolić na długi czas używania bez ładowania. Zastosowanie jej sprawi jednak, że całe urządzenie zwiększy swoją grubość do 11,1 milimetrów. Nie będzie to więc najcieńsze etui, ale z pewnością najbardziej funkcjonalne.InkCase i6 będzie pasował do iPhone 6 oraz do iPhone 6s. Większa wersja dopasowana do iPhone 6 Plus jest już w trakcie projektowania. Firma Oaxisrozpoczęła już przedsprzedaż swoich etui, a ich cena wynosi 99 dolarów (ok. 380 złotych). Pierwsze sztuki mają trafić do klientów w listopadzie.