IMAX wyda 50 mln dolarów, by stworzyć wirtualną rzeczywistość wysokiej jakości

IMAX wkracza w świat wirtualnej rzeczywistości, i to w wielkim stylu. Firma pragnie stworzyć dla wirtualnej rzeczywistości treści o wysokiej jakości, na co będzie potrzebowała sporo pieniędzy. Na szczęście, dzięki inwestorom udało się jej zebrać 50 milionów dolarów, z pomocą których powstanie przynajmniej 25 produkcji VR dla różnych platform.
„Byliśmy bardzo zadowoleni z tego, jakim zainteresowaniem nasz pomysł cieszył się wśród tak wybitnego grona inwestorów. Wspólnie zamierzamy pomóc w zapoczątkowaniu nowej generacji wysoce zróżnicowanych oraz niezwykle wciągających treści dla wirtualnej rzeczywistości, przeznaczonych dla publiczności na całym świecie.” – powiedział Robert D. Lister, CBDO firmy.
Co ciekawe, wśród tych inwestorów znalazły się takie firmy jak Acer, Creative Artist Agency, czy trio chińskich przedsiębiorstw mediowych – China Media Capital, Enlight Media oraz Studio City.
Przedsiębiorstwo dokonało sporej inwestycji w technologię, która wciąż jest młoda. Niemniej, nie jest to szokująca wiadomość – IMAX pracuje już nad tak zwanymi centrami IMAX VR, które pojawią się co najmniej w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Cóż, by upewnić się, że te miejsca będą przyciągać klientów, a co za tym idzie, zarabiać, firma musi popracować nad treścią, którą będzie chciała w nich prezentować.

Źródło:Gamasutra