iLens, czyli jak wyglądałby aparat od firmy Apple

Jak na razie oczy większości fanów produktów Apple skupione są na inteligentnym zegarku o nazwie iWatch. Urządzenie ma prawdopodobnie trafić na rynek jeszcze w tym roku. Jednak nie wszystkim wystarcza taka nowość, gdyż snują własne plany na temat tego, co gigant z Cupertino mógłby jeszcze stworzyć.

Rishi Soman – znany projektant, stworzył koncept aparatu fotograficznego, jaki mogłaby stworzyć firma Apple. Urządzenie cechuje się bardzo nietypowym wyglądem, przez co doskonale wpasowuje się w design amerykańskiego giganta.

iLens aparat applePotężny układ A8 oraz 4,8-calowy wyświetlacz Retina to cechy charakterystyczne bezlusterkowca od Somana. Co ciekawe, sam bezlusterkowy korpus został już wyposażony w stałogoniskowy obiektyw 50 mm, który także może robić zdjęcia.

Aparat ma być również wyposażony w standard NFC, który będzie łączyć urządzenie z obiektywem. Każdy obiektyw ma posiadać lampę błyskową, co ma zapobiec powstawaniu cienia od obiektywu na ujęciach. Wymienne obiektywy mają być mocowane mechanicznie.

iLens aparat appleKwadratowy kształt obiektywów ma uniemożliwić ich przypadkowe stoczenie się z biurka, czy też szafki. Każdy ma być pokryty szkłem (z filtrem UV) odpornym na zarysowania.

Co ciekawe, iLens to nie tylko aparat – ma to być również przenośna konsola do gier, a także odtwarzacz muzyczny. Do pełni szczęścia brakuje jedynie informacji o obecności systemu iOS.

Jest to bardzo ciekawa wizja, jednak prawdopodobieństwo, że taki aparat sygnowany logiem Apple trafi do sprzedaży jest znikome.

 

Źrodło: yankodesign