Ile zarabia YouTuber? Zarobki YouTuberów [infografika]

Pytania o zarobki YouTuberów pojawiają się w sieci często, jednakże odpowiedzi na nie na ogół próżno jest gdziekolwiek szukać. Mało który z bożyszczy internautów publicznie chwali się tym, ile zainkasował reklamując dany produkt lub markę. Jako osoba zaznajomiona z tematem i branżą powiem Wam, że jak na polski rynek są to kwoty niewyobrażalnie więc duże. Najnowszy raport przygotowany przez serwis APYnews, operuje konkretnymi kwotami.
Sieć partnerska GetHero i APYnews przepytały anonimowo grupę 104 czołowych polskich YouTuberów o ich zarobki. Średni miesięczny zarobek twórców, bez uwzględnienia dochodów z programu AdSense, wynosił 9181 złotych. AdSense jest jednocześnie główną formą zarobku dla 96% YouTuberów. 75% z nich czerpie dochody z lokowania produktu, aż 69% z samych tylko wydarzeń, na których się pojawiają. Streamy prowadzi 45% przepytanych twórców, a własnym sklepem dysponuje aż 30% z nich.Ile zarabia YouTuber? Zarobki YouTuberów Warto w tym miejscu zaznaczyć, że różnice w zarobkach, nawet pomiędzy czołową setką polskich YouTuberów, są kolosalne. YouTuber za jeden materiał wideo może dostać 2, 5, 10, a czasem nawet 50 tysięcy złotych. 😉 Dość powiedzieć, że średni maksymalny zarobek za jednorazową współpracę z marką wynosił… 29 287 złotych. Uginają się kolana, prawda?Ile zarabia YouTuber? Zarobki YouTuberów 53% z YouTuberów zarabia miesięcznie od 1000-5000 złotych, ale aż 17% wyciąga na rękę więcej niż 10000 złotych miesięcznie. Ze wszystkich ankietowanych aż 10% zarabia miesięcznie ponad 25000 złotych. Przyznacie, że jak na polskie warunki, jest to kwota astronomiczna.Ile zarabia YouTuber? Zarobki YouTuberów Najbardziej dochodowa okazuje się branża lifestyle, w której średnie zarobki wynoszą 13 166 złotych przy liczbie ok. 360 tysięcy subskrybujących kanał. Co interesujące, gaming prowadzi do średnich dochodów na poziomie „zaledwie 6625 złotych, przy średniej liczbie 387 tys. subskrypcji.
Aby zarabiać bez większego wysiłku ponad 7000 złotych miesięcznie „na rękę” należy mieć kanał z liczbą ponad 250 000 subskrybentów.
Aż 13% YouTuberów twierdzi, że zostało oszukanych przy rozliczeniach i materiał emitowany był za darmo. 44% z nich było w stanie pracować za darmo na rzecz celów charytatywnych.Ile zarabia YouTuber? Zarobki YouTuberów Barter, czyli forma wymiany bezgotówkowej, nie była obca 75% przepytanych YouTuberów. 25% twardo stoi na stanowisku rozliczeń gotówkowych.Ile zarabia YouTuber? Zarobki YouTuberów Ile zarabia YouTuber? Zarobki YouTuberów I jak tam? Ktoś zapragnął zostać YouTuberem? Co sądzicie o takich zarobkach prowadzących kanały w serwisie YouTube?
 

Źródło:APYNews