Idealny ekran smartfona powinien mieć przekątną od 4 do 4,5 cala

Tak wynika z ankiety przeprowadzonej na terenie USA oraz UK przez firmę Strategy Analytics. Ogólny wniosek z wyników ankiety jest taki, że użytkownicy chcą większych wyświetlaczy oraz jak najcieńszych smartfonów. Widać wyraźnie, że klienci zdecydowanie wolą urządzenia z ekranami o przekątnej powyżej 4 cali. Dostrzegają to również producenci smartfonów.
Patrząc na premiery telefonów w tym roku trudno jest znaleźć takie, które posiadają wyświetlacze mniejsze niż 3,7 cala (pomijając oczywiście budżetowe słuchawki). Topowe urządzenia tego typu mają ekrany o przekątnej blisko 5 cali. Samasung Galaxy Note, który zadebiutował pod koniec minionego roku wydawał się gigantem, obecnie nie odbiega znacząco od innych highendowych smartfonów. Mylili się ci, którzy twierdzili, że tak duże telefony nie odniosą sukcesu.
Podstawowym argumentem przeciwników tak dużych wyświetlaczy (telefonów), jest praktyczność, a raczej jej brak. Urządzenie typu Galaxy Note dość trudno zmieścić w zwykłej kieszeni spodni (chociaż nadal jest to możliwe), jednak jak dowodzą inne badania (BG), użytkownicy coraz częściej noszą smartfony w marynarce, torbie / plecaku, a więc ten argument traci wartości. Producenci telefonów komórkowych oczywiście bacznie obserwują trendy co przejawia się w tegorocznych premierach – większość urządzeń (średnia i wyższa półka) zostanie wyposażona w wyświetlacze o przekątnej od 4,3 do 4,8 cala. Warto również wspomnieć, że większość ankietowanych oprócz większych ekranów życzy sobie, aby smartfony były jak najcieńsze i nie ważyły więcej niż te obecnie dostępne.

Źródło: Strategy Analytics