Idą zmiany w Erze. Wkrótce T-Mobile?

Kilka lat temu, gdy komórkowa sieć Idea zmieniła nazwę na Orange, zaczęły się spekulacje na temat nadchodzących zmian w Erze. Już od dłuższego czasu mówi się, że właściciel operatora, Polska Telefonia Cyfrowa, ma zostać przejęty przez koncern Deutsche Telekom, co spowoduje zmianę nazwy na T-Mobile. Okazuje się, że może to nastąpić już w najbliższej przyszłości.

Informacja ta nie pochodzi z byle jakiego źródła, bo od dziennikarzy „Der Spiegel”. Dotarli oni do wiadomości, że transakcja pomiędzy Deutsche Telekom a PTC ma zostać niebawem sfinalizowana. Jej wysokość szacowana jest na ponad miliard euro.

Do pełnego przejęcia polskiego koncernu, Deutsche Telekom brakuje jeszcze tylko trzech procent udziałów firmy. Obecnie są one własnością spółek: Elektrim i Carcom, które zależne są od francuskiego Vivendi, dotychczas również chętnego do przejęcia PTC.

A skoro niemiecki koncern przejmie PTC, sieć Era (wraz z Heyah) zniknie z rynku. W jej miejsce pojawi się najprawdopodobniej T-Mobile – marka znana z wielu krajów świata. Oby tylko zmiana ta była na rękę klientom sieci Era.