Hyundai pracuje nad egzoszkieletem inspirowanym zbroją Iron Mana

Hyundai pracuje nad egzoszkieletem, który już niedługo może stać się nowym urządzeniem transportowym, a przynajmniej na to firma ma nadzieję. Choć twórcy maszyny inspirowali się wynalazkiem znanego z komiksów i filmów Tony’ego Starka, czyli Iron Mana, całość bardziej przypomina sprzęt, który Sigourney Weaver wykorzystała do pokonania Obcego.
Producent samochodów poinformował o wszystkim za pośrednictwem swojego bloga, gdzie umieścił liczne fotografie prototypu egzoszkieletu. Cóż, nie wygląda on jak zbroja bohatera z uniwersum Marvela. Niemniej jednak, Hyudai chce, by jego sprzęt dysponował znacznie większymi możliwościami niż dotychczasowe wynalazki tego typu.
HyundaiZazwyczaj egzoszkielety tworzone są z myślą o niewielkim zwiększeniu udźwigu pracownika, czy pomocy niepełnosprawnym, ale ten ma służyć do przenoszenia naprawdę sporych ciężarów. Co więcej, firma pragnie, by taka maszyna mogłaby być wykorzystywana w wojsku. Wiele innych firm, takich jak Panasonic czy Lockheed Martin, również pracuje nad podobnymi technologiami.
HyundaiNowy sprzęt wydaje się być cięższą wersją egzoszkieletu H-LEX (Hyundai Lifecaring ExoSkeleton), który firma stworzyła w zeszłym roku z myślą o osobach starszych i niepełnosprawnych, czy przechodzących proces rehabilitacji. Maszyna, nad którą Hyundai pracuje obecnie, ma być przeznaczona do użytku komercyjnego, jednak nie wiemy, kiedy pojawi się rynku.

Źródło:Hyundai