Huawei chce w ciągu paru lat wyprzedzić Apple i Samsunga na rynku smartfonów

W czasie targów Mobile World Congress w Barcelonie przedstawiciele firmy Huawei nie tylko zaprezentowali ciekawe nowe urządzenia, ale także udzielili paru bardzo ciekawych wypowiedzi. Za jedną z takich możemy uznać oświadczenie Richarda Yu, członka zarządu firmy Huawei Device, który poinformował o planach sprzedażowych firmy na najbliższe lata. A te są, cóż, bardzo ambitne.
Firma Huawei chce w ciągu najbliższych dwóch lub trzech lat wyprzedzić firmę Apple pod względem sprzedanych smartfonów w pojedynczym roku. Kolejne dwa lata ma zająć firmie wyprzedzenie Samsunga. Jeśli plany te rzeczywiście zostaną zrealizowane, to już w 2021 roku będziemy mieli nowego lidera na rynku smartfonów.

Huawei Mate 8Mate 8 – najnowszy smartfon w rodzinie Huawei

W ostatnich latach wyniki sprzedażowe firmy Huawei gwałtownie rosły. Jeszcze w 2011 roku celem firmy Huawei było osiągniecie sprzedaży smartfonów na poziomie 20 milionów sztuk. W 2014 roku producentowi udało się pokonać granicę 75 milionów sprzedanych smartfonów. Poprzedni rok był także rekordowy – firma przekroczyła granicę 100 milionów sprzedanych urządzeń.
Jak przewiduje wspomniany Richard Yu, w 2016 roku wzrost sprzedaży urządzeń powinien wynieść ponad 30% procent. To ewidentnie wskazuje, że plany wyprzedzenia Apple i Samsunga nie są wyjęte z palca. Żaden producent nie może się bowiem poszczycić takimi wzrostami sprzedaży.
A czy Wy korzystacie z urządzeń firmy Huawei? Jesteście z nich zadowoleni? Zapraszamy do komentarzy na naszej stronie facebookowej!

Źródło: Digitimes