HTC zaprzecza plotkom: nie porzucamy współpracy z Beats Audio

Sytuacja HTC na rynku elektroniki konsumenckiej jest – pisząc oględnie – pod dużym znakiem zapytania. Producent raz za razem doświadczabolesnych porażek na polu rywalizacji z konkurencją, a iwyniki sprzedaży na najbliższe okresy nie napawają optymizmem. Wielu twierdziło, że ten stan rzeczy jest rezultatem m.in. niezbyt udanej symbiozy z gigantem osprzętu muzycznego, Beats Audio. Było to o tyle logiczne podejście, że jedynie za sprawą czerwonego logo z literą „b” na tyle obudów smartfonów, ich ceny zostały sztucznie wywindowane do wyższych progów. To z kolei znalazło swoje odbicie w wynikach sprzedaży za ostatnie miesiące, które wskazywały 45% spadek w porównaniu do analogicznych okresów z roku poprzedniego.
Wydawało się więc, że HTC odsprzedając jakiś czas temu część udziałów marki Beats, zdecyduje się zmienić rynkową strategię. Część użytkowników odetchnęło z ulgą, mając jednocześnie nadzieję na obniżenie cen przyszłych smartfonów od Tajwańczyków. Właśnie HTC ogłosiło jednak, że współpraca z Amerykanami układa im się pomyślnie i nie ma szans na jej zerwanie.
Oto oświadczenie Jeffa Gordona:

HTC pozostanie silnie powiązane z marką Beats Audio i nadal będzie uwzględniało ich innowacyjne technologię w swoich urządzeniach. Jakiekolwiek doniesienia będące w sprzeczności z tym oświadczeniem są fałszywe.

I jak Wam się to podoba?

Źródło: Ubergizmo