HTC U to nowy flagowiec tajwańskiego producenta?

Całkiem niedawno na rynku zadebiutował HTC U Ultra – phablet z ekranem o przekątnej 5.7 cala. Z kolei wedle przecieków zazwyczaj dobrze poinformowanego Evana Blassa z serwisu VentureBeat, nowy flagowiec będzie nazywał się po prostu HTC U – można więc oczekiwać, iż będzie on mniejszą odsłoną HTC U Ultra.
Wedle zapowiedzi HTC U ma zaoferować 5,5 calowy ekran wyświetlający obraz w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, smartfon ma być także wyposażony w system Edge Sense pozwalający na wykorzystanie gestów na obu bokach wyświetlacza. Sprzęt ma być napędzany procesorem Snapdragon 835, a znajdujący się na tyle aparat ma zaoferować 13-megapikselową matrycę Sony IMX362 oraz 16-megapikselowy aparat do selfie Sony IMX351. Na dane zarezerwowane zostanie 64 lub 128 GB miejsca z możliwością rozszerzenia za pośrednictwem karty microSD.
Nowy flagowiec HTC ma być obecnie znany pod kodową nazwą Ocean – nie wiemy niestety kiedy i w jakiej cenie sprzęt zadebiutuje, ale biorąc pod uwagę fakt, iż pierwsze pogłoski już pojawiają się w sieci, to można się spodziewać konkretów już niebawem.

źródło: phonearena