HTC pracuje nad swoim trzecim tabletem

Już przed paroma dniami w Internecie zaczęły pojawiać się plotki o specyfikacji, jaką ma prezentować nowy tablet tajwańskiej firmy. Jednak dopiero dzisiaj na chińskiej stronie pojawiło się pierwsze zdjęcie domniemanego urządzenia. Jak ono wygląda? Niestety, niezbyt ciekawie.

Tablet sprawia wrażenie rozciągniętego telefonu HTC One M8. Ramki znajdujące się u góry i dołu ekranu są po prostu zbyt duże. Być może zastosowanie właśnie takiego rozmiaru ma związek ze spójnością stylistyki, jaką chce zachować HTC, jednak zmniejszenie ramek mogłoby się okazać dla firmy strzałem w dziesiątkę. Tak jak zakładała specyfikacja z wcześniejszego wycieku, tablet ma także posiadać świetne głośniki BoomSound, które możemy zobaczyć na frontowym panelu urządzenia.HTC Tablet leakA co ma się znaleźć w środku tabletu? Przede wszystkim ekran o przekątnej 8,9 cali i rozdzielczości 1530 na 2048 pikseli, czyli w gruncie rzeczy taki sam, jaki HTC zastosowało w Nexusie 9. Procesor Nvidii ma jednak być zastąpiony taktowanym na 2,2 GHz procesorem Allwinner wspomaganym przez układ graficzny PowerVR SGX544. W środku mam znaleźć 2 GB pamięci RAM, a także do wyboru: 16 lub 32 GB pamięci flash.

Co ze zdjęciami? Czy HTC planuje zastosować aparat UltraPixel? Wygląda na to, że nie. Tylna kamera ma posiadać matrycę o rozdzielczości 16 MPix, a przednia 8 MPix. Pod tym względem urządzenie wydaje się wyglądać naprawdę przyzwoicie. Jednak dopiero po premierze urządzenia okaże się jakiej jakości są to podzespoły. Całość ma być obsługiwana rzez system Android Lollipop, prawdopodobnie już w wersji 5.1 lub 5.2.

Kiedy urządzenie ma się ukazać na rynku? Plotki mówią, że być może już w maju tego roku. Więcej informacji z pewnością jednak będziemy otrzymywali  z biegiem czasu.

Źródło: ubergizmo