HTC HD2 ciągle walczy! Android 7.0 Nougat uruchomiony

Siedmioletni już smartfon HTC HD2, który debiutował w 2009 roku to prawdziwa legenda świata mobilności. Choć został on oryginalnie wprowadzony do sprzedaży z systemem Windows Mobile 6.5 na pokładzie, to każdego roku wielu zapalonym programistom udaje się na nim uruchomić kolejne edycje systemu Android. Tym razem użytkownikowi forum XDA Developers o nicku macs18max udało się odpalić na nim najnowszy system Android 7.0 Nougat.

Autor: Macs18max

HTC HD2 użytkownika macs18max działa teraz pod kontrolą ROMu CyanogenMod 14, który został oparty o system 7.0 Nougat. Niestety jak pisze sam twórca tego wyczynu, telefon nie jest w tej chwili gotowy do codziennego użycia jako podstawowa słuchawka. W tej chwili jest on w stanie jedynie poprawnie odtwarzać dźwięk, a także obsługiwać łączność Wi-Fi. Pozostałe elementy, nawet takie jak poprawne działanie wyświetlacza, ciągle wymagają pracy.
Niestety sporo wskazuje także na to, że telefon ten nigdy nie będzie w stanie płynnie współpracować z systemem Android 7.0. Wszystko przez niewielką ilość pamięci RAM wynoszącą 448 MB. Choć w 2009 roku była to niesamowita liczba, teraz jest naprawdę zbyt małą, by móc obsłużyć wszystkie elementy systemu.
Bez względu na to, jak telefon radzi sobie z wymagającym systemem, jedno jest pewne. HTC HD2 ciągle żyje i ma się dobrze!

Źródło:XDA