HTC Flyer 2 – potencjalny rywal Nexusa 7 i nowego Kindle Fire

Ktoś pamięta jeszcze tablet HTC Flyer? Niestety, ciężko było nazwać go udanym produktem. Jak jednak spekulują zagraniczne serwisy, w przygotowaniu jest już druga odsłona Flyer’a – miejmy nadzieję, że urządzenie nie pójdzie w ślady poprzednika.
Jeśli pogłoski okażą się prawdziwe, to Tajwańczycy najwyraźniej postanowili powalczyć na rynku tabletów 7-calowych. Tutaj jednak może spotkać ich przykra niespodzianka – trzeba będzie zmierzyć się z dość silną konkurencją w postaci np. Nexusa 7 marki Google albo nowego tabletu Amazonu. Czy HTC Flyer 2 ma szansę na sukces?

Do sieci wyciekła także nieoficjalna specyfikacja techniczna urządzenia. HTC Flyer 2 powinien zostać wyposażony w 7-calowy ekran pracujący w rozdzielczości 1280 x 768 pikseli, procesor Qualcomm Snapdragon S4 i Androida Jelly Bean. Nie zabraknie również aparatu 3 Mpix z tyłu, kamerki 1 Mpix z przodu oraz aluminiowej obudowy. Niestety, pozostałe parametry pozostają tajemnicą.
Co ciekawe, Flyer 2 powinien również oferować specjalny stylus oraz dedykowane aplikacje w nakładce Sense.
Wszyscy zainteresowani powinni poczekać na oficjalną zapowiedź urządzenia. HTC już na 19 września zapowiedziało swoją konferencję – być może nastąpi ona wtedy? Jak na razie nie mamy nawet pewności, czy Flyer 2 faktycznie istnieje.
Źródło: phonearena,